ENG
 
             
 
 
Hızlı Erişim

Anasayfa
Kurumsal
Icosa Systems
Kullanım Alanları
Projelerimiz
Üretim
Haberler
İletişim
 
 
Avantajları

Ekonomik ve Hafif

Yapının geometrik özelliğinden ve kullanılan çelik yapı malzemesinin dayanımının yüksek olmasından dolayı, benzer amaçlı yapılarla kıyaslandığında, daha az malzeme kullanılarak inşa edilen, daha güçlü ve daha hafif yapılardır.

 

Geniş Açıklıklar Sağlar

Kolon gibi taşıyıcı elemanlar kullanılmadan, çok geniş açıklıkları kapatmada kullanılabilir. Özellikle, konser salonları, stadyumlar, spor salonları, AVM' ler gibi yapılarda kullanıldığında, kişilerin hareket alanları kısıtlanmamış olur ve yanısıra görüş mesafaleri artar. 

 

Kontrollü İmalat

Yapılarımızda, patenti tarafımıza ait özel bağlantı detayları kullanmaktayız. Bu detaylar civatalı bağlantılar ile sağlanır. Dolayısı ile, yapıyı oluşturan elemanlar, atölye ortamında, saha kaynağı risklerinden uzak, kontrollü bir şekilde imal edilir. 

 

Hızlı Montaj

İnşaat süresinin kısa olması, yapının kullanıma en kısa sürede alınabilmesi anlamına gelir. Bu noktada, hızlı montaj avantajı önemli bir etmendir.

 

Dayanıklı ve Güçlü

Kubbeler küresel yapılarından dolayı deprem, kar vb. doğal afetlere karşı klasik binalara göre daha dayanıklıdırlar. Bu özelliklerinden dolayı, tarih boyu, özellikle büyük insan gruplarının aynı anda içinde yer aldığı yapılarda kullanılması bir tesadüf değildir. 

 

Hacim Kazandırır

Sahip olduğu yüzey alanı gözönüne alındığında, aynı yüzey alanına sahip olan değişik türden yapılara göre en fazla hacimi kaplar. Bu sebeple depolama alanları ya da stok sahalarında kullanıldığını sıklıkla görürüz.

 


Copyright © 2014 Icosa Systems
Web Tasarım Ankara