ENG
 
             
 
 
Hızlı Erişim

Anasayfa
Kurumsal
Icosa Systems
Kullanım Alanları
Projelerimiz
Üretim
Haberler
İletişim
 
 
Serbest Yüzey

Serbest Biçimli Yapılar

Günümüzde, bilgisayar teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte, insanoğlu hayal gücünün sınırlarını zorlamaya başlamış ve birçok alanda olduğu gibi, yapı alnında da büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Estetik açıdan birbirinden farklı, göreni hayrete düşüren mimaride yapılara her gün bir yenisi eklenmektedir.

Bu yapıların hayata geçirilmesinde iki önemli unsurdan bahsedilmesi doğru olur. Bunlardan birincisi; göreni hayrete düşüren eşsiz yapıyı hayal eden “mimar” ve ikincisi, bu eşsiz hayali hayata geçirecek olan “inşaat mühendisi” dir. Gelişen teknoloji yardımı ile hayal edilen, özgün, serbest biçimli bu yapıların bilgisayar ekranında yaşam bulması, yaratıcı bir süreç sonunda mümkün olmaktadır. Peki, ikinci aşamada bu hayalin gerçeğe dönüşmesi nasıl mümkün olacaktır?…

Tasarlanmış olan bu yapıyı, tam istenildiği gibi hayata geçirebilmek; güvenli, kullanılabilir yaşam alanları oluşturmak, mühendislik anlamında, cevap bulunması gereken ciddi bir problemdir. Mimarın beklediği yapının geometrisini oluşturmak, uygun yükler altında yapının güvenilirliğini sağlamak. Aynı zamanda hafif ve ekonomik bir çözüme ulaşmak; inşaat ve montaj süresini kısa tutmak gibi sorulara da geçerli cevaplar bulunmalıdır. Uygun cevaplara ulaşmak yetkin bir mühendislik bakış açısı gerektirmektedir.

Firmamız mühendisleri, uzun yıllar içinde edindikleri bilgi ve tecrübe birikimleri ile, serbest biçimli yapılar olarak adlandırdığımız, alışılmışın dışında mimarileri olan bu yapıları, "jeodezik kabuk yüzey" yöntemi ile hayata geçirebilmektedir.

İstenilen serbest biçimli yapıların mühendislik çalışmaları, ileri bilgisayar teknolojisi kullanılarak, uygun standartlar incelenip yük tespitleri yapılarak, en hafif ve en ekonomik sonuçları verecek şekilde yapılmaktadır.


  • Serbest Yüzey
Copyright © 2014 Icosa Systems
Web Tasarım Ankara